Szakmai partnert keresel elképzeléseidhez?
Nézd meg, eddig milyen szakmai partnerségekben vettünk részt itthon és Európában, vagy keress meg minket közvetlenül konkrét ötletekkel, pályázatokkal.
Nézd meg, eddig milyen szakmai partnerségekben vettünk részt itthon és Európában, vagy keress meg minket közvetlenül konkrét ötletekkel, pályázatokkal.
Nézd meg, eddig milyen szakmai partnerségekben vettünk részt itthon és Európában, vagy keress meg minket közvetlenül konkrét ötletekkel, pályázatokkal.
Többet szeretnél tudni az IKT módszeréről, esetleg beleolvasnál publikációnkba? Összegyűjtöttük szakmai megjelenéseinket, módszertani ismertetőinket, illetve a tagjaink által írt és ajánlott könyveket. Böngéssz köztük kedvedre!
Bemutatóinkkal találkozhatsz szakmai konferenciákon, de saját rendezvényeinken is betekinthetsz a módszer alkalmazási lehetőségeibe. Legközelebb itt találkozhatsz velünk:
Az Egyesület jellemzően az Európai Unió Erasmus+ programjának a támogatásával vesz részt külföldi partnerekkel olyan projektekben, melyek elsődleges célja a módszerünk népszerűsítése, fejlesztése és adaptációja. Mivel sokszínű és sokrétű, így jól igazítható különböző életkori célcsoportokhoz (tinik, fiatalok, idősek, felnőttek), különböző élethelyzetekhez (kiégés által veszélyeztetett segítő szakemberek, nyelvi akadályokkal küzdők, menekültek, tanulási nehézségekkel küzdők, stb.) így hatékonyan tudunk ezek mentén más szakemberekkel együtt gondolkodni a módszer mentén. Külföldi felnőtt és fiatal célcsoportokkal is jól tudjuk a módszert alkalmazni, mert a módszer sajátossága miatt kevés szóval, magas szintű nyelvtudás nélkül is tudunk foglalkozásokat, programokat tartani.
A nemzetközi projekteket egy külön team viszi az egyesületen belül, melynek vezetője Zsiday Kriszta.
A projekt célja: A futó projekt ifjúsági munkások szakmai készségeire fókuszál, célja, hogy a fiatalokkal fizikai és érzelmi szempontból egyaránt biztonságos környezetben dolgozzanak.
Célcsoportja: ifjúsági munkások
Megvalósítás ideje: 2022. szeptember 1 – 2025. augusztus 31.
Támogató program: Erasmus+ KA2
Partnerek: 3 nemzetközi partner: Civil Protection Falchi del Salento (Olaszország), Community Development Institute Association (CDI – Észak-macedón Köztársaság) , MOVE to Be You (Ausztria)
A projekt célja: A futó projekt célja, hogy 50 év felettieket hozzásegítsen az értékesen megélt időhöz, az aktív szerepvállaláshoz generációk közötti programok, önkéntesség és képzések által.
Célcsoportja: 50 év felettiek
Megvalósítás ideje: 2020. szeptember 1. – 2023. február 28.
Támogató program: Erasmus+ KA2
Partnerek: 4 nemzetközi partner: FATTORIA PUGLIESE DIFFUSA ASSOCIAZIONE CULTURALE (Olaszország), Asociación Socioeducativa EDUPLUS (Spanyolország), Universidad de Castilla- La Mancha (Spanyolország)
Célcsoportja: Fiatalok és felnőttek, akik érdeklődnek a kulturális történetmesélés iránt.
Megvalósítás ideje: 2018. október 1. – 2021.06.30
Támogató program: Erasmus+ KA2
Partnerek: 4 nemzetközi partner: EURO-NET NETWORK (Olaszország), Comparative Research Network e.V., CRN (Németország), EURO-IDEA (Lengyelország),INTERACTING UK (Egyesült Királyság)
Célcsoportja: Nemverbális eszközökben érdekelt segítő szakemberek, képzők, oktatók, szociális és kulturális szakemberek.
Megvalósítás ideje: 2017. szeptember 1. – 2020. augusztus 31.
Támogató program: Erasmus+ KA2
Partnerek: 7 nemzetközi partner: Border Crossings (Egyesült Királyság), EURO-NET NETWORK (Olaszország), Comparative Research Network e.V., CRN (Németország), Stowarzyszenie Dla Ziemi (Lengyelország), Association des Égyptiens au Luxembourg (Luxemburg), Network African Rural and Urban Development (Németország)
A projekt célja: Egyesületünk részt vett 2017. december 4-9. között Lipcsében egy egyhetes partnerségépítő, tapasztalat megosztó szemináriumon a Theater Vision, lipcsei székhelyű szervezet által beadott pályázat meghívására.A partnerségépítő szeminárium során gyakorlati módon osztottuk meg tapasztalatainkat és jó gyakorlatainkat rövid demo műhelyek keretében és kerekasztal megbeszélések során. Főként a művészeti módszereknek a fiatalok szolidaritásának és aktív állampolgári kompetenciáinak fejlesztésére szolgáló eszközökre fókuszáltunk. Olyan témákat jártunk körbe mint
– a művészet elveinek és módszertanának megértése az ifjúsági munkában,
– a KA2 projekt koncepciójának megvitatása (mint az ifjúsági munka eszköze a szolidaritás és a hátrányos helyzetű csoportok megerősítése érdekében)
– az együttműködés módjainak feltárása és a módszerek körüli erős európai minőségi munka fejlesztése,
– partnerségek és együttműködés kiépítése további projektekhez 2017–2019-ben;
– egy stratégiai, európai szintű együttműködési partnerségi projekt alapjai a megközelítések ötvözése mentén.
Célcsoportja: Művészeti módszereket használó szervezetek
Megvalósítás ideje: 2017.09.01 – 2017.12.31.
Támogató program: Erasmus+ KA1
Partnerek:4 nemzetközi partner: Theater Vision e.V. (Németország), Clowndestino (Olaszország), Qualitimpact (Magyarország), Synergy Romania (Románia)
Célcsoportja: Különböző művészeti, kifejezést támogató eszközöket használó, vagy arra nyitott segítő szakemberek és őket oktató szervezetek.
Megvalósítás ideje: 2014. szeptember 1. – 2016. augusztus 31.
Támogató program: Erasmus+ KA2
Partnerek: Egyesületünk volt a főpályázó, projekt gazda. nemzetközi partner: Association on Refugees and Migrants, ARM-BG (Bulgária), Theater Vision e.V. (Németország), Comparative Research Network e.V., CRN (Németország), EURO-NET NETWORK (Olaszország), Społeczna Akademia Nauk, SAN (Lengyelország)
A projekt célja: Műhelyünk fő célja az volt, hogy elősegítsük a résztvevők sikeresebb szülővé válását a gyermekek fejlődésének követésével és a játék fejlődésének útján. A 8 napos program során a résztvevők átélhették a gyermekkor legfontosabb állomásait, a csecsemőkortól kezdve a kisgyermekkoron át a tinédzser évekig – egy sor játékkal, kreatív művészeti tevékenységgel és tapasztalatok megosztásával.
Célcsoportja: Felnőttek, szülők
Megvalósítás ideje: 2013.06.30 – 2013.07.07
Támogató program: Grundtvig felnőtt tanulói műhely
Partnerek:A Magyar Mozgás- és Táncterápiás Egyesülettel (MMTE) közösen megvalósított
A projekt célja: Műhelyünk célja az volt, hogy segítsük a résztvevőket (sokan fiatalokkal dolgoznak, segítő szakemberek, vállalkozók), hogy megtalálják az utat belső hiteles lényükhöz, és megtalálják a számukra legmegfelelőbb kifejezési és tanulási módokat. Ennek a folyamatnak a megkönnyítésére a szabad, kifejező mozgást és táncot, valamint a multimodális expresszív művészetterápia eszközeit használtuk humanisztikus, elfogadó, megtartó környezet és folyamatorientált megközelítés keretében.
Célcsoportja: Felnőttek, segítő foglalkozásúak
Megvalósítás ideje: 2012.06.30 – 2012.07.08
Támogató program: Grundtvig felnőtt tanulói műhely
Partnerek: –